Drišľak

O skupine Drišľak

Známa "vychodňarska" skupina, ktorá svojou temperamentnosťou, spevom a hlavne ľahučkým humorom zabáva ľudí nie len po Slovensku, ale raz za čas reprezentuje sa aj v zahraničí, možme spomenúť okolité Čechy, Poľsko, Ukrajinu, Rakúsko, Rumunsko, Chorvátsko, Španielsko. A pre naších rodákov v Londýne a trikrát už aj v USA.

Hra a spieva v tomto zložení: Sólo spev - Ján Jakubčin Ozembuch - Viliam Kalman Gitara - Pavol Antuš Husle - Ján Pankuch Basgitara Jozef Mašlej.Skupina Drišľak prvýkrát použila oficiálny názov 4.11.1988 v zoskupení ozembuch Viliam Kalman, harmonika Milan Bača a sólo spev, hovorené slovo Jozef Prosak, za krátky čas sa pridajú na jeden rok husle Juraj Tiňo, spev a gitara Ján Feničin a Pavol Antuš. Kúpou kontrabasu do skupiny, na inzerát prichádza Peter Treciak, v roku 1992 odchodom Jozef Prosaka prichádza sólo spev a komik Jano Jakubčin, kde sa stabilizuje zoskupenie v zložení: Sólo spev - Ján Jakubčin Basa - Peter Treciak Harmonika - Milan Bača Ozembuch - Viliam Kalman Gitara - Pavol AntušPríchodom huslistu Ľubomíra Galisa sa zvyšuje úroveň po muzikálnej stránke skupiny, po odchode harmonikára Milana Baču funguje skupina v tomto zložení dhší čas, kde sa východniarskej skupine darí prebíjať aj v uspešnej vlastnej zábavnej relácii Drišľakoviny vo verejno-právnej televízií v rokoch 2001- 2010, kedy odchádza Peter Treciak a nahrádza ho mladý Ján Pankuch.

Po chorobe a tragickej smrti Ľubomíra Galisa prechádza Ján Pankuch z basgitary na sólo husle a za basgitaru prichádza Jozef Mašlej.

Od roku 2013 hra a spieva v tomto zložení: